GÜNLÜK OBJEKTİF ONLINE FORUM

GÜNLÜK OBJEKTİF ONLINE FORUM

İlmin Mekanı Dostların Buluşma Noktası . . . Sen de bize katılmaya ne dersin ?

En son konular

» 300 Spartalı Süper Remix
Ptsi Ocak 25, 2010 5:25 pm tarafından KoVBoY_06

» BKM,Testere Skeci[Gerçekten Çok Komik]
Cuma Ocak 22, 2010 7:37 pm tarafından errOr

» MASADA 10 MUM VAR
Ptsi Ocak 04, 2010 6:01 pm tarafından errOr

» Yeni Yılınız Kutlu Olsun!!!
Perş. Ara. 31, 2009 9:23 pm tarafından errOr

» Domuz Gribi Dikkat!!!
Ptsi Ara. 28, 2009 5:54 pm tarafından errOr

» Ses Tellerine Bakın !! [Video]+[Tavsiye]
Ptsi Ara. 28, 2009 11:04 am tarafından CrazyBoga

» Referansların Ödülleri
C.tesi Ara. 26, 2009 7:59 pm tarafından errOr

» Onlıne Football Manager Oyunu
C.tesi Ara. 26, 2009 2:10 pm tarafından errOr

» 3D Perili Köşk
C.tesi Ara. 26, 2009 2:04 pm tarafından errOr

Duyuru Ekranı

Yeni temamız kullanıma sunulmuştur.Herkese hayırlı olması dileğiyle...
Yeni Yılınız Kutlu Olsun!!!

Çarş. Ara. 30, 2009 6:40 pm tarafından KoVBoY_06

Gözümüzü açıp kapattık.Baktık 2009 bitti 2010 geldi Smile.Zamanı durduramayız çok çabuk geçiyor Smile .Eee.. artık seneye görüşürüz Very Happy
MUTLU YILLAR !!!

Referansların Ödülleri

Salı Eyl. 08, 2009 12:02 am tarafından Hiperesadd

CrazyBoga,errOr ve KoVBoY_06 arkadaslarımıza site üye alırken referans gösterildikleri için +10'ar puan profillerine eklenmiştir.Nice üyelere !


Bundan sonra referansların ödülleri bu konudan ilan edilecektir yeni konu açılmayacaktır.Bilginize...

Sitemizin Yavaş Yavaş Çöktüğünü Düşünüyorum !!!

Salı Ekim 13, 2009 9:20 am tarafından KoVBoY_06

Arkadaşlar sitede ben ara sıra giriyorum ne mesaj var ne konu bari hafta sonları konu-mesaj açın yoksa site işi çok zor.Siteemize az da olsa girmezseniz sitenin çökecegini düşünüyorum


Sygılarla Exclamation

Forumun Yeni Teması Hayırlı Olsun !

Çarş. Kas. 25, 2009 3:12 pm tarafından Hiperesadd

Merhabalar..

Öncelikle önümüzdeki kurban bayramının hepimiz için hayırlı olmasını dilerim.Forumumuza yeni bir tema ekledik.Vbulletin tabanlı olan bu yeni temayı beğendiğinizi umarım en azından bence eskiye nazaran daha iyi . Aslında şimdilik deneme şeklinde olacak olumlu yorumlar fazla olursa böyle devam edeceğiz.
Tabiiki temayı öyle adlığımız gibi …

Forumda Okul Nedeniyle Yeterince Aktif Olamayacağım

Çarş. Eyl. 23, 2009 8:28 pm tarafından Hiperesadd

Forumda Okul Nedeniyle Yeterince Aktif Olamayacağım

Öncelikle merhabalar.
Bildiğiniz gibi yeni eğitim-öğretim yılı önümüzdeki perşembe günü başlıyor.Bn de çeşitli nedenlerden dolayı foruma haftaiçleri giremeyeceğim ve haftasonları da belli bir süre girebileceğim .Buda demek oluyor ki forum yönetimini tamamiyle KoVboY_06 adlı üyeye devretmiş bulunmaktayım.Benim …

Sitedeki Bakım Nedeniyle Rütbeleriniz Kısa Süreli Alınabilir.

Salı Eyl. 08, 2009 12:08 am tarafından Hiperesadd

İyi günler ..
Sitemiz yaklaşık 10 gün önce kuruldu ve o günden bu güne yoğun bir bakım çalışması içerisindeyiz.Sitemizin şu an bir çok alanda eksikleri göze çarpıyor.Henüz rütbelerin yetkileri ayarlanmış değil.Yani stajer mod ile super mod mesela şu an aynı yetkiye sahip.Bu tür hataların önüne geçmek amacıyla rütbeleri düzenleyeceğiz bu nedenle herkesin …

Rütbeler Hakkında Ayrıntılı Bilgi

Çarş. Eyl. 09, 2009 12:49 am tarafından Hiperesadd

RÜTBELER HAKKINDA DETAYLI BİLGİLER


İyi günler !

Forumumuz kurulduğundan bu yana gelişmeye devam ediyor bugün yapacağımız rütbelerle ilgili ayarlamalar hakkında detaylı bilgi vereceğim.Bu ayarlamadan sonra rütbeleme işlemi uygun bir şekilde yapılacaktır.
Aşağıda rütbeler hakkında bilgiler ve forum izinleri verilmiştir.

Admin

Admin forum yöneticisi ve …

Anket

Türkcell Süper Ligte bu sezon en iyi futbolcu kim?
0% 0% [ 0 ]
50% 50% [ 2 ]
25% 25% [ 1 ]
0% 0% [ 0 ]
25% 25% [ 1 ]
0% 0% [ 0 ]
0% 0% [ 0 ]
0% 0% [ 0 ]
0% 0% [ 0 ]
0% 0% [ 0 ]

Toplam Oylar : 4

BilgiYuvasi FM

  Yapım Aşamasında

BilgiYuvasi Video

   Yapım Aşamasında

Istatistikler

Kullanıcılarımız toplam 643 mesaj attılar bunda 164 konu

Toplam 14 kayıtlı kullanıcımız var

Son kaydolan kullanıcımız: kokiko


  YENİLİKLER!!!

  Paylaş

  Anket

  GüSel Mi?

  [ 2 ]
  100% [100%] 
  [ 0 ]
  0% [0%] 
  [ 0 ]
  0% [0%] 

  Toplam Oylar: 2
  errOr
  errOr
  Co-Admin
  Co-Admin

  Mesaj Sayısı : 190
  Kayıt tarihi : 29/08/09
  Yaş : 22
  Nerden : Balıkesir/Burhaniye

  YENİLİKLER!!!

  Mesaj tarafından errOr Bir Cuma Eyl. 04, 2009 10:51 pm

  Önceden vermiştim ama bu sefer daha iyisi..

  işte yenilikler:  * Yenilik - Tatil modu düzenlendi: Oyuncular her zaman tatil moduna çıkabilecekler. Filo ve ordular diğer oyuncunun şehrindeki görevlerini tamamlayacaklar. Bununla birlikte yeni görevler yalnızca göreviniz bittiğinde başlayacak. Konuşlanmış birlikler ve ordular (Yani general bölümündeki oyuncunun filoları) geri dağılacaktır. Tatil moduna girildiğinde bina görevleri ise tekrar siz girene kadar durdurulacaktır.

  * Yenilik - Depo kapasitesi iki katına çıkarıldı: Biraz Ambrosia karşılığında iki katı malzemeyi güvenli olarak tutabileceksiniz.

  * Yenilik - Yeni oyuncu koruması: Yeni kayıt olmuş oyunculara oyuncunun Belediye Bina kademesi 4 olana kadar saldırılmayacak. Bu oyuncu diğer oyunculara saldırabilecek veya ilk kolonosini kurabilecek. Premium hesap sahipleri için bu kademe sayıdı 6’dır. Eğer oyuncu inaktif olursa koruma bozulacak. Yeni oyuncu korumasında olan şehirlere konuşlanma olmayacak yani ilk şehirlerinden saldırılmayacak gibi.

  * Yenilik - Ticaret olanağı geliştirildi: Ticaret malzemeleri listesi artık şehrinizin ticaret limanı büyüklüğüyle ilişkili. Böylece süresi tahmin edilecektir.

  * Yenilik - Araştırma sistemi düzenlendi. Önceden, oyuncular araştıracağı bölümü seçebiliyorlardı. Araştırma puanları otomatik olarak bu bölüme aktarılıyordu. Şimdi, her oyuncu (araştırmak için gerekli gereksinimleri göz önüne alarak) kendi bölümüne yaptığı araştırma puanını saklayacak. Araştırma puanları normal olacak. Eğer bilim adamlarınız gerekli olan araştırmadan çok araştırma puanına sahip ise bu puan araştırma bölümünden değiştirilebilecektir. Bu yenilik “Araştırma puanları için değişme kristali” olarak atandı.

  * Yenilik - Ada Forumu: Aynı adada bulunan oyuncular için forum özelliği konulmuştur. O adada şehri olanlar kullanabilecektir. Foruma adalardan ulaşabileceksiniz.

  * Yenilik - Mucizeler eklendi: Her ada mucizeye sahip olacak ve bunun belirli etkisi olacak. Oyuncular şehirlerine tapınak inşa edebilecekler ve burada işçiler rahip olarak çalışabilecektir. Rahip sayısı bina kademesine göre artacaktır. Rahipler belirli sınırda ve belirli zaman içinde ( Mucize kademesine ve adadaki tüm şehirlerdeki maksimum populasyonlarına göre) inaçlarıyla mucize yapabilecekler . Eğer rahipler tapınaklardan çıkartılırsa veya azaltılırsa inançları azalacak. Her ada mucizesi maksimum kademe 5’ kadardır ve mucizesi adadaki topluluğa göre genişletilebilir ancak bunu yapmak için, lüks malları bağışlamanız gerekir. Yalnız adada çıkartılan kaynaklar bağışta istenmeyecektir. Örneğin: Mermer adasındasınız. Sadece Üzüm, Kristal veya Sülfür bağışlayabileceksiniz. Kademe 5 mücize etkisinin gücünü belirleyecektir. Rahipleriniz tüm şehirlerinizde kademe için yeterli inanç elde ettiklerinde, belirli düzeyde etki belirleyebileceksiniz. Etki belirlediğinizde inancınız azalmayacaktır! Diğer oyuncularla arasındaki düzey ne olursa olsun Her oyuncu etkiyi aktif edebilecektir. Mucize etkileri oyuncunun tüm hesabını etkilemez (Tüm ordularını, filolarını veya şehirlerini). Bu etki belirli bir süre içinde olacaktır (Genellikle iki saat) ve belirli zaman geçmeden tekrar aktif edemeyeceksiniz. (Genellikle 20 saat). Önceki etki tamamen bittikten sonra.

  * Yenilik - Savaş sistemi düzenlendi: Üniteler ve savaşlar tamamen değişti. Değişik pozisyonlarda veya savaşlar alanlarındaki savaşlarda, Özel birim sınıfları tarafından işgal edilebilecek ve farklı yollarda savaş hareketleri ile ilgili olacak. Ağır piyade üniteleri savaşta ön sırada olacak. Sonra ağır piyadenin yanında hafif piyade ve arkasında uzun menzilli üniteler olacaktır. Düzenli saldırı için şehir duvarları yıkılması gerekir. Taraflardan biri rakibinin ana savaş ünitelerini yenilgiye uğrattığında savaş bitecektir. Eğer yeterince ağır piyade üniteleri yoksa savaş hatları muhtemelen yakın saldırı sırasında başarılı olmayacaktır ve bu diğer birimler tarafından doldurulacaktır. Bu pozisyonlar, şehrin büyükülüğündeki ünitelerin kapasitesine göredir. Yerleştirilmemiş üniteler, savaşlarda, savaş orundu içinde olmazlar ama ihtiyaca göre yedekte bekleyeceklerdir. Bina maliyetine ve gerekli bakıma göre ünite parametreleri tamamen değiştirildi. Genel olarak bu giderler azaltıldı. Savaş sistemi için ayrıntılı bilgiyi Ikipedia da savaş sistemi bölümünden bulabilirsiniz.

  * Yenilik - Yeni ünite Mızrak atıcısı: yeni piyade üniti için mızrak atıcısı eklendi. Bunu başlangıçta üretebileceksiniz.

  * Yenilik - Yeni başlayanlar için eğitim: Oyun içinde uygulanacak sekiz adımlık eğitim özelliği eklendi. Eğitim esnasında, danışman yeni oyuncular için oyunu ve nasıl başlamanız gerektiğini anlatacak.

  * Yenilik - Barbar köyü: Artık oyunucun başkentinin bulunduğu adada barbar köyü olacak. On kez yağmalanabilecek. Barbarlar yağmalanabilir ve her saldırırda güçleri artacaktır. Yeni savaş sistemini yeni düşmanlarınıza deneyebileceksiniz.

  * Yenilik - Global haberler: Yeni sistem ile oyunda olan önemli haberleri buradan görebileceksiniz.

  * Yenilik - Dünya haritası kısa yolu: Bu açılan dünya haritası listesinden; Hangi adaya bakacağınıza karar vereceksiniz. Kendi şehir adanızı ve kendi askeri konuşlanmanız otomatik olarak gözükecektir. Diğer 5 adayıda buraya ekleyebileceksiniz. Eğer Premium hesaba sahipseniz bu sayı 25’dir

  * Hata Düzeltildi - Eşya isteği Ticaret Limanı yıkılmış olsa bile silinmezdi.

  * Hata düzeltildi - Askerler bazen yanlış şehre çekilirdi.

  * Hata düzeltildi - Yeni şehir mesajları işaretlenirken hata meydana gelebilmekteydi.

  * Hata düzeltildi - Mucit atolyesindeki görünüm hataları düzeltildi.

  * Hata düzeltildi - Kültürel eşyalar birkaç kez kabul edilebiliyordu.

  * Hata düzeltildi - Müttefikiniz şehrinizden yağma yaparken bazı zamanlarda köylüler kaçıyordu.

  * Hata düzeltildi – Mutsuz simgesi göründüğünde şehriniz gelişebiliyordu

  Sizce güsel mi?Ankete bekliyorum..
  Hiperesadd
  Hiperesadd
  Admin
  Admin

  Mesaj Sayısı : 137
  Kayıt tarihi : 28/08/09
  Yaş : 24
  Nerden : Eskişehir/Afyon

  Geri: YENİLİKLER!!!

  Mesaj tarafından Hiperesadd Bir Paz Eyl. 06, 2009 5:29 pm

  Bunlar çok güzel de türkiye versiyonunda ne zaman hayata geçecek belli değil.
  errOr
  errOr
  Co-Admin
  Co-Admin

  Mesaj Sayısı : 190
  Kayıt tarihi : 29/08/09
  Yaş : 22
  Nerden : Balıkesir/Burhaniye

  Geri: YENİLİKLER!!!

  Mesaj tarafından errOr Bir Paz Eyl. 06, 2009 7:34 pm

  ewt.bazıları 1 ay dio ama belli olmaz..

   Forum Saati Paz Şub. 17, 2019 5:03 pm